jak uszczelnić dach przed kunami

Adam Wajrak

Kuna domowa [Adam Wajrak]

Kuna domowa [Adam Wajrak]

Jeżeli miałbym układać listę zwierząt, których moi czytelnicy chcieliby się pozbyć ze swojego otoczenia, to na pierwszym miejscu byłyby kuny.

Kuna w domu, czyli szczury nam niestraszne

Tym razem opowiem o kunie domowej, zwanej inaczej kamionką. Ten niewielki drapieżny ssak z rodziny łasicowatych uwielbia zamieszkiwać w naszych domach. Nie znaczy to oczywiście, że kuna nie jest zwierzęciem ogrodowym.

Jak się pozbyć szkodników: część 3 - kuny

Kuna to sympatyczne zwierzątko z uroczym pyszczkiem i szaro-brązowym futrem. W naturze występuje kuna domowa i kuna leśna, czyli tumak. Jedną od drugiej odróżnia się po kształcie białej plamy na piersiach.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Domek dla ptaków [Zrób to sam]

Domek dla ptaków [Zrób to sam]

kory, a na krawędzi daszku umocować kilka kolczastych gałązek (np. róży, berberysu), które dodatkowo będą chronić mieszkańców przed kotami i kunami 1. Na sklejce drewnianej (16×16 cm) rysujemy otwór wlotowy; odmierzamy 6 cm od górnego (prawego i lewego) rogu i rysujemy zakrzywioną linię

Mały, biały domek, czyli marzenia się spełniają...

Mały, biały domek, czyli marzenia się spełniają...

południowej. Właściciele skarżyli się, że w letnie dni na tarasie jest okropnie gorąco, ponieważ ziemia nagrzewała się jak patelnia. Lustro wody - choć nieduże - sprawiło, że teraz jest tu przyjemniej i chłodniej, nawet w największe upały. Oczko wodne uszczelnione zostało folią PCV

Najnowsze