jak uszczelnić pas nadrynnowy

IWONA SZCZEPANIAK

Wymiana eternitu na blachodachówkę

Wymiana eternitu na blachodachówkę

Stare pokrycie z płyt azbestowo-cementowych najlepiej wymienić na blachodachówkę. Trzeba jednak dostosować sposób prowadzenia prac do obowiązujących przepisów.

Materiały do krycia dachu

Na rynku jest spory wybór materiałów do krycia dachów, jednak największą popularnością cieszą się niezmiennie dachówki ceramiczne i cementowe oraz blachodachówka. Dość często wybierany jest także gont bitumiczny, a ostatnimi laty do łask wraca także blacha płaska, w nowocześniejszym i ładniejszym wydaniu.

Ocieplenie poddasza - od folii do płyty g-k

Od poprawności ocieplenia dachu zależy nie tylko to, czy będzie nam ciepło, ale też to, czy nie będziemy mieli kłopotów z wilgocią - nie tylko w pomieszczeniach poddasza.

Na dachu - sucho wokół kosza i komina

Na dachu - sucho wokół kosza i komina

. Okap. Czyli dolny brzeg połaci dachu. Zadaniem okapu jest ochrona elewacji przed zalewaniem wodą opadową. Obróbki tego miejsca - pasy okapowe lub nadrynnowe - nie są zbyt skomplikowane, ani trudne do ułożenia, zwykle nie sprawiają też kłopotów w czasie eksploatacji. Są to pasy blachy, zagięte w kształt

Dach z blachy - ważne miejsca w układaniu

uszczelnić szczególnie starannie. Arkusze blachy, którymi będzie wyłożony kosz, łączy się na rąbki podwójne, zagięte zgodnie z kierunkiem spływu wody. Zakład pod blachą dachówkową powinien wynosić co najmniej 15 cm. Układanie pasa koszowego rozpoczyna się do okapu w kierunku kalenicy. Po rozłożeniu blachy

ZOBACZ TEŻ WIDEO