jak wyciszyć kotłownie

Iwona Mere

Pojedynek architektów: sielski dom wśród pól [część 1]

Pojedynek architektów: sielski dom wśród pól [część 1]

Czy dom przeznaczony na wieś musi wyglądać jak stara zagroda albo wiejska chata? Chyba niekoniecznie. Choć dobrze jest, gdy szanuje kontekst, a więc nie przytłacza otaczającego krajobrazu i dawnej architektury regionalnej.

Nowoczesny dom: prosty, choć niestandardowy

Ten nowoczesny dom ma formę najprostszą z możliwych - to prostopadłościan o wysokości półtorej kondygnacji, nakryty dwuspadowym dachem. Co więc sprawia, że jest tak interesujący? Przede wszystkim materiały użyte na elewacjach i ich kolorystyka, ale też konsekwencja w rozwiązaniu bryły budynku, jego otoczenia i wnętrza.

Garaż - jaki rodzaj wybrać?

Odpowiednie dopasowanie garażu do indywidualnych potrzeb inwestora to kłopotliwe zadanie. Poszukując idealnego rozwiązania, należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań - przede wszystkim czy ma to być garaż wolno stojący, wkomponowany w bryłę domu, czy też dostawiony do budynku? Na jeden, dwa czy może kilka samochodów? Z jedną czy dwiema bramami wjazdowymi? Z miejscem na dodatkowe pomieszczenia funkcjonalne czy przeznaczony tylko na parkowanie?

Zobacz wideo

Pompy ciepła - budowa, dobór mocy oraz koszt inwestycji

Pompy ciepła - budowa, dobór mocy oraz koszt inwestycji

gruntu lub wody, to i tak koszt zakupu urządzenia i jego montażu może być nawet dwukrotnie większy niż kotłowni gazowej. W zależności między innymi od mocy pompy, stopnia jej wyciszenia podczas pracy i marki producenta musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 25-50 tys. zł. *** Choć zakup pompy ciepła typu

Najnowsze