jak wyczyścić plamy z silikonu

Edyta Jabłońska

Co na ściany zamiast farby? Pomysły na nowoczesne wykończenie ścian

Co na ściany zamiast farby? Pomysły na nowoczesne wykończenie ścian

Znudziły ci się tapety i farba na ścianach Kusi cię stara cegła, surowy beton, wiekowe deski? Podpowiadamy, co zrobić, by ściany w twoim domu wyglądały niebanalnie. Pokazujemy też zamienniki oryginalnych materiałów - na ogół tańsze i mniej kłopotliwe do układania, ale nie mniej ciekawe.

Czyszczenie betonowej kostki

Błoto, kurz, białe wykwity, zielony nalot, a czasem również plamy z oleju mogą szpecić nawierzchnię wokół domu. Do ich usunięcia nie zawsze wystarczy tylko woda. Czasem konieczne są też specjalistyczne środki.

Drobne naprawy w domu

Planujesz przeprowadzić drobne naprawy lub mały remont w swoim domu? Pomyśl o kleju pierwszej potrzeby, pianie montażowej, błyskawicznym akrylu do usuwania pęknięć na ścianach, czy sylikonie sanitarnym. Podpowiadamy jakich preparatów użyć do najczęstszych, typowych prac naprawczych w domu.

Zobacz wideo

Wybieramy zlewozmywak

Wybieramy zlewozmywak

zmiękczacza do pralek i zmywarek. Do komory zlewozmywaka nalewa ciepłej wody, wsypuje 2 łyżki detergentu i pozostawia na noc, następnie zlew należy wyczyścić ostrą stroną gąbki z płynem do naczyń. Bardziej oporne osady lepiej usuwać środkiem odwapniającym, rekomendowanym przez producenta zlewozmywaka

Najnowsze