jak zagospodarować wkład kominowy

Opracowanie Monika Wach, zdjęcia z archiwum właścicieli

Stary dom do remontu

Stary dom do remontu

Do redakcji miesięcznika "Ładny Dom" zgłosili się czytelnicy, którzy planują wyremontować swój dom. Zależało im przede wszystkim na zmianie układu pomieszczeń oraz rozwiązaniu problemu braku centralnego ogrzewania. Wspólnie z architektem, inżynierem budowlanym i instalatorem przygotowaliśmy dla nich kilka propozycji.

Państwo Zielińscy wybierają ogrzewanie - Kominek z dystrybucją gorącego powietrza

Ciepło z kominka może ogrzać prawie wszystkie pomieszczenia w domu, jeśli tylko Będą one połączone z nim kanałami rozprowadzającymi gorące powietrze.

Piwnica w nowej roli: jak rozbudować dom w dół?

Gdy dom staje się za ciasny, zaczynamy szukać powierzchni na nowe pomieszczenia. Najczęściej decydujemy się na adaptację poddasza, pomijając piwnicę. A przecież w niej także można stworzyć równie funkcjonalne i oryginalne wnętrza.

Dom w amerykańskim stylu

Dom w amerykańskim stylu

balustrady schodów i sosnowe drzwi. Dumą gospodyni jest duże otwarte palenisko w salonie, które zastąpiło niewielki kominek z wkładem. By zapłonął w nim ogień, trzeba było przebudować pion kominowy. Przy wyborze palety kolorystycznej okazało się, że więcej je łączy, niż dzieli. Projektantka, która wystrzega

Dom letniskowy - przeniesienie domu z bali

Dom letniskowy - przeniesienie domu z bali

letniskowego. Decydują gmina i architekt Zanim cieśle przystąpią do pracy, trzeba dopełnić kolejnych formalności. Mamy już decyzję o warunkach zabudowy, podpisaną przez wójta, wydaną - jak pisaliśmy wyżej - na podstawie naniesionego na mapę planu zagospodarowania terenu, wykonanego przez architekta. Architekt

Najnowsze