jak zamalować ciemne ściany

tekst i stylizacja: Katarzyna Mackiewicz; zdjęcia: Michał Mutor

Mieszkanie urządzone z fantazją

Mieszkanie urządzone z fantazją

Na urządzenie mieszkania Maria dostała od męża, Pawła Kowalewskiego, artysty malarza, carte blanche. Zaprojektowała meble, nietypowe przedmioty zaadaptowała do nowej roli. I, oczywiście, zadbała o ekspozycję obrazów.

Likwidacja plam i zacieków na ścianach i sufitach

Plamy i zacieki na ścianach i sufitach czasem trudno jest ukryć pod wieloma warstwami zwykłych farb. A nawet jeśli to się uda, to wcześniej czy później znów się pojawią. Dlatego warto sięgnąć po specjalne farby izolujące.

Kupujemy farby do wnętrz

Tania czy droga? Akrylowa, winylowa czy lateksowa? Mniej czy bardziej matowa? Wybór farby do malowania wnętrz nie jest prosty, a przecież bardzo ważny; od niego zależy, czy malowanie ścian przebiegnie sprawnie, i czy z efektu będziemy zadowoleni przez długie lata.

Okna drewniane - fakty i mity

drewniane, jak i plastikowe można stosować we wnętrzach z klimatyzacją. Niestety, w budynkach z wentylacją grawitacyjną cecha ta ogranicza wymianę powietrza, co może spowodować zawilgocenie pomieszczeń, powstawanie pleśni na ścianach i rozwój grzybów. Aby temu zapobiec, stosuje się specjalne okucia

Stare spoiny jak nowe

Stare spoiny jak nowe

stopniowe "zarastanie" spoin brudem, a z czasem nawet ich niszczenie. Do niedawna spoiny płytek w korytarzu, kuchni czy łazience najczęściej wypełniano zaprawami w ciemnych odcieniach, na których zabrudzenia są słabo widoczne. Obecnie jasne spoiny można układać wszędzie, ponieważ ich czyszczenie

Najnowsze