jak zamaskować zalaną ścianę

Tekst i zdjecia: Mariusz Purta, stylizacja: Bożena Kocój, projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska/Zen Interiors

Aranżacja wnętrza z artystyczną duszą

Aranżacja wnętrza z artystyczną duszą

Małgorzata to człowiek do zadań specjalnych. Już nieraz ratowała mieszkania po przejściach. Nie przypuszczała jednak, że kolejne wnętrze, które przyjdzie jej "reanimować", będzie urządzała dla siebie.

Dylatacje: najczęściej popełniane błędy

Konstrukcję domu projektuje się tak, aby przenosiła nie tylko różnorodne obciążenia. Uwzględnia się również odkształcenia wykorzystanych do wzniesienia budynku materiałów i wykonanych z nich elementów. Negatywnym skutkom tych naturalnych zjawisk zapobiegają dylatacje, czyli przerwy.

Mieszkanie w Gdańsku

Odcienie granatu, błękitu i szarości, sztukaterie ścienne i sufitowe, tapety z marynistycznym wzorem, miękkie tkaniny i spokojne wzory, eleganckie wykończenia - w tej aranżacji znajdziemy wszystko to, co kojarzy się z komfortowym, nadmorskim apartamentem, a także stylem Hampton. Nic dziwnego, bo prezentowane mieszkanie znajduje się w Gdańsku, tuż nad brzegiem morza.

Zobacz wideo

Kupujemy stary dom: jak ocenić kondycję budynku?

Kupujemy stary dom: jak ocenić kondycję budynku?

powinniśmy zwrócić na instalację wodną, kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania. Lata 90. to okres pojawienia się nowych technologii, które często były stosowane niezgodnie z przeznaczeniem i mogą być przyczyną problemów. Dotyczy to głównie zabudowy poddaszy, dociepleń ścian metodą lekką mokrą

Remontujemy podłogę

trzeba ułożyć izolacje przeciwwodne? Wilgoć może przedostawać się pod podłogę zarówno od strony pokrycia, jak i od spodu. Izolację przeciwwodną układa się pod podłogą tam gdzie wilgoci jest zawsze dużo lub grozi jej zalanie (łazienki, pralnie). Izolacja ta chroni przed wodą niżej położone pomieszczenia

Najnowsze