jak zaprojektować nawiew do kominka

Tekst: Zygmunt Kulas, właściciel firmy kominkarskiej, zbudował ponad 800 kominków

Kominki - 10 rad doświadczonego kominkarza

Kominki - 10 rad doświadczonego kominkarza

Kominek to nie komoda. Nie wciśniemy go byle gdzie, nie da się też go łatwo przestawić, gdy zostanie już podłączony i obudowany. Dlatego warto o nim pomyśleć dużo wcześniej - na pewno nie podczas prac wykończeniowych.

Przestrzenny dom bez stopni

To jest już trzeci dom Anety i Rafała. Zbudowali go i urządzili w błyskawicznym tempie, czyli w ciągu niecałego roku. Poznajcie przestrzenny dom bez stopni.

Nie bój się wentylacji mechanicznej

Niezbyt pochlebne opinie potrafią żyć przez lata, choć ich podmiot - tu wentylacja mechaniczna - podlega zmianom, ulepszeniom i staje się coraz nowocześniejszy. Gdy jednak buduje się własny dom, nie warto dokonywać wyborów tylko na podstawie mitów.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Czym ogrzewać dom gdy nie ma gazu?

Czym ogrzewać dom gdy nie ma gazu?

ciepła, jak kominek lub kocioł elektryczny. Inwestycja. Najważniejszym powodem dla którego wybiera się ogrzewanie elektryczne, są niskie koszty inwestycyjne. Ale z przedstawionych powyżej rozwiązań jedynie koszt zakupu kabli do ogrzewania podłogowego jest niewysoki. Natomiast zainstalowanie pompy ciepła

Wentylacja z odzyskiem ciepła: świeże powietrze bez strat ciepła

przeciwieństwie do wentylacji naturalnej, wymaga szczegółowego zaprojektowania. A to dlatego, że w tym systemie, zarówno napływ świeżego, jak i usuwanie na zewnątrz zużytego powietrza muszą być wymuszone i kontrolowane. Daje to możliwość dostosowania intensywności wymiany powietrza do rzeczywistych potrzeb. Jest