jak zbudować suszarnie grzybów

Tekst i Zdjęcia Liliana Jampolska

Grill, wędzarnia i piec do chleba

Grill, wędzarnia i piec do chleba

Przygotowywanie posiłków na powietrzu stało się dla wielu z nas przyjemnością i letnim weekendowym rytuałem. Jednak nie wszystkim wystarcza samo pieczenie nad ogniem kiełbasek czy mięsa.

Wiejski dom pod miastem

Mieli mieszkanie w bliźniaku, trzy kroki do pracy i do szkół, sklep na wyciągnięcie ręki i prestiż życia w jednym z większych polskich miast, w stolicy Wielkopolski - Poznaniu. Wybrali jednak życie w wiejskim domu pod lasem. Na dodatek, by w nim zamieszkać, najpierw musieli go sobie zbudować.

Domy z drewna

Budując drewniany dom do wyboru mamy ściany z bali albo w technologii szkieletu drewnianego. Jeśli wybieramy te drugie, najbezpieczniej jest wybrać konstrukcję prefabrykowaną.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Altana w ogrodzie

Altana w ogrodzie

przygotowania posiłków, a pod nią schowki na drewno, węgiel drzewny, sprzęt do grillowania i wnękę na lodówkę. Właściciele żałują jedynie, że nie zaplanowali wędzarni (właściciel jest wędkarzem) i suszarni do grzybów. Ściany. Otaczają altanę z trzech stron. Mają grubość 30 cm i wzniesiono je z różnej wielkości

Drewniane domy z prefabrykatów

Drewniane domy z prefabrykatów

zmniejszają jego wytrzymałość, jak chore sęki albo pęknięcia. Powinno być ono wysuszone komorowo do 18% wilgotności, czterostronnie ostrugane, a jego krawędzie - sfazowane. Suszenie komorowe jest tak ważne dlatego, że stosowana w suszarniach temperatura powyżej 60°C niszczy w drewnie zarodniki grzybów i