jak zrobić szambo tanim kosztem

opracowanie Małgorzata Krośnicka, Ewa Pietruszczak

Szambo - montaż, koszty i opinie inwestorów

Szambo - montaż, koszty i opinie inwestorów

System odprowadzania ścieków z domu być musi. W najlepszej sytuacji są inwestorzy, którzy mają możliwość podłączenia budynku do sieci kanalizacyjnej. Gdy jej nie ma, najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest montaż bezodpływowego zbiornika na nieczystości, zwanego szambem. nie zajmuje wiele miejsca na działce, jest w miarę tani w montażu, ale eksploatacja czasem bywa kosztowna.

Dom tani w utrzymaniu

Dom budowaliśmy z potrzeby wyrwania się z ciasnoty 66-metrowego mieszkania w bloku. Teraz mamy dużą działkę i obszerne wnętrza. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie źle wyregulowana pompa ciepła.

Organizacja placu budowy domu

Zakres przygotowań niezbędnych do rozpoczęcia budowy w dużym stopniu zależy od formy prowadzenia robót - czy budujemy sposobem gospodarczym, czy też zlecamy firmie kompleksowe wykonawstwo. Zawsze jednak musimy zadbać o dopełnienie wymogów formalnych i - z reguły - zapewnić przynajmniej dostęp do prądu i wody.

Zobacz wideo

Jak dobrze kupić ładny dom

Jak dobrze kupić ładny dom

komunikacyjne i zrób szacunkową kalkulację kosztów i czasu dojazdu - jeśli nie zależy ci na zamieszkaniu w odludnej okolicy, może bardziej opłacalny będzie dom bliżej centrum. Spytaj mieszkańców, czy okolica uchodzi za bezpieczną. Sprawdź możliwość dojazdu do domu po zmroku, zwłaszcza gdy twoje dzieci będą o

Poradnik poszukiwacza działki

Poradnik poszukiwacza działki

działki są zwykle najdroższe. Kupując działkę tańszą, lecz nieuzbrojoną, przeliczmy, ile nas będzie w przyszłości kosztowało doprowadzenie niezbędnych instalacji lub zastąpienie ich takimi urządzeniami jak własna studnia zamiast wodociągu, szambo zamiast kanalizacji czy zbiorniki na olej opałowy lub

Najnowsze