jak zrobić wyoblenia ścian

Joanna Zawadzka, pytanieomieszkanie.pl

Blat kuchenny z konglomeratu

Blat kuchenny z konglomeratu

Szukamy trwałego i odpornego blatu kuchennego. Dużo gotujemy, więc np. drewniany nie wchodzi w grę. Czy blat z konglomeratu jest dobry? Ma bardzo wysoką cenę - warto zapłacić?

Rodzaje listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe są drobnym detalem we wnętrzu, ale materiał, z jakiego je wykonano, a także wielkość, kształt i kolor mogą zdeterminować wygląd pomieszczenia. Listwy, oprócz funkcji estetycznych, spełniają także zadania praktyczne - zasłaniają szczelinę dylatacyjną oraz chronią ścianę przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Dobrze dobrane, zatuszują nierówności styku podłogi i ściany. Zobacz z czego można je wykonać i czym się charakteryzują poszczególne materiały do produkcji listew.

Błędy w trakcie budowy: na co zwrócić uwagę, aby ich uniknąć

Można wybudować dom bezbłędnie, ale w praktyce trudno uniknąć pomyłek. Ich następstwa mogą być niekiedy bardzo kosztowne, a nawet wymagać dodatkowych formalności urzędowych. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by takich niespodzianek było jak najmniej.

Tradycyjny tynk cementowo-wapienny

Tradycyjny tynk cementowo-wapienny

wyobleniach ścian. Muszą być wykończone warstwą tynku dekoracyjnego lub zaszpachlowane i pomalowane. Wykończenie tynku Tynki przygotowane na budowie mają najczęściej kolor szary. Poza tym, z reguły nie zawierają dodatków podnoszących ich odporność na warunki atmosferyczne. Dlatego po całkowitym wyschnięciu

Elewacja z drewnem w roli głównej

Elewacja z drewnem w roli głównej

- jak będzie ono pracowało. Ma to znaczenie dla sposobu układania i mocowania drewna oraz jego wykończenia. Ściany budynku, mimo że przysłonięte okapami dachowymi, w mniejszym lub większym stopniu narażone są na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych - zmienną temperaturę i wilgotność

Najnowsze