jaka gruba ślepa wylewka

Ewa Malinowska

Wnętrza: dom na brazylijskim wybrzeżu

Wnętrza: dom na brazylijskim wybrzeżu

Niektórzy potrzebują aż siedmiu tysięcy kilometrów, by poczuć, że wyjechali za miasto. Nowojorczycy Jan i Ronnie odkryli tę prawdę o sobie na brazylijskim wybrzeżu i postanowili za wszelką cenę wybudować tam dom. -Tak pięknie tu, ale tak strasznie daleko - mówią znajomi. A oni odpowiadają - I bardzo dobrze.

Podłoga z drewna

W naszej strefie klimatycznej powszechnie stosowanym i sprawdzonym materiałem wykończeniowym podłóg jest drewno drzew iglastych i liściastych. Najczęściej używa się świerku, jodły, sosny, modrzewia, dębu, jesionu, buka, często też brzozy, klonu, orzecha, wiązu, grabu, czereśni. Coraz częściej pojawia się też drewno egzotyczne.

Wykładziny podłogowe

Wykładziny z tworzyw naturalnych i sztucznych są stosunkowo tanie, a ich ułożenie nie wymaga dużych nakładów pracy. Od tego, czy są elastyczne, czy dywanowe, zależy miejsce ich przeznaczenia.

Parkiet inny niż zwykle

Parkiet inny niż zwykle

będą odbijały znacznie więcej światła niż wielobarwne. Wnętrza z taką posadzką wydadzą się większe i jaśniejsze, dlatego polecane są do pomieszczeń małych lub niedoświetlonych. Fryzy. Fryzy, czyli obramienia podłogi parkietowej, stosuje się zarówno jako wykończenie podłóg jednobarwnych, jak i

Najnowsze