jakie proporcje piasek wapno cement

sprawdź też:

piasek

Włodzimierz Krupa

Czym się różni tynk tradycyjny od cienkowarstwowego?

Czym się różni tynk tradycyjny od cienkowarstwowego?

Cementowo-wapienne wyprawy tynkarskie nakłada się grubą warstwą (1,5-2 cm) bezpośrednio na ściany zewnętrzne. Cienkowarstwowe (1-3 mm) stosuje się natomiast jako warstwę wykończeniową w bezspoinowych systemach ociepleń (BSO). Układa się je nie na murze (jak tradycyjne), ale na ociepleniu z wełny mineralnej lub styropianu, pokrytym siatką zatopioną w zaprawie klejowej.

Tradycyjny tynk cementowo-wapienny

Dawniej tynki cementowo-wapienne przygotowywano w całości na budowie, samodzielnie dozując składniki. Dziś lepiej stosować mieszanki przygotowane w fabryce, dające gwarancję dobrej jakości i pozwalające przyspieszyć prace.

Deski z włóknocementu: ładne i trwałe wykończenie elewacji

Deski z włóknocementu mają kształt tradycyjnej deski oraz fakturę drewna. Produkowane są jednak z cementu portlandzkiego, piasku, wapna, organicznych włókien wzmacniających i z wody. Deska z włóknocementu to odbicie drewnianego piękna, wykazujące o wiele większą odporność na uszkodzenia.

Parapety na zaprawie

Parapety na zaprawie

. Parapety można też osadzać lub murować na zwykłą zaprawę cementową przygotowaną na placu budowy (zarabia się wodą piasek i cement wymieszane w proporcji 1:3). Taką zaprawą można zniwelować nierówności podłoża większe niż 2 cm albo uformować odpowiednio duże spadki. Zaprawa nie może być zbyt rzadka ani zbyt

Najnowsze