jems jednorodzinny

Tekst: Andrzej Markowski; zdjęcia: Joanna Siedlar; rysunki Mariusz Alzak

Dom ''wpisany'' między dęby i sosny

Dom ''wpisany'' między dęby i sosny

Miał być idealnie wpisany w otoczenie, podkreślać wszystkie jego walory i w niczym nie przypominać leśniczówki ani leśnego domku z dziecięcych bajek. Chyba się udało, bo z domu zadowoleni są i właściciele, i projektanci.

Dom przyszłości

Na początku była wygrana w konkursie na Dom Przyszłości. Potem znalazł się inwestor, któremu spodobała się koncepcja zwycięskiego projektu i postanowił ją zrealizować. W ten sposób dom przyszłości stał się domem teraźniejszości.

Rozpoczyna się pierwsza polska edycja prestiżowego konkursu dla architektów Brick Award

Już 31 stycznia w ramach polskiej edycji konkursu Brick Award rozpoczynają się poszukiwania kreatywnych i innowacyjnych realizacji architektonicznych, które powstały z wykorzystaniem ceramiki. Najlepsze prace zostaną wyróżnione statuetkami oraz otrzymają nominację do międzynarodowego etapu konkursu, który dzięki zainteresowaniu środowiska i poziomowi prezentowanych prac zyskał już prestiż i uznanie architektów na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Dom na skarpie

Dom na skarpie

zapoznał inwestorów z dotychczasowym dorobkiem pracowni w dziedzinie domów jednorodzinnych. Pokazał im też jedną z najbardziej prestiżowych realizacji biura JEMS Architekci - budynek Agory, wydawcy m.in. ŁADNEGO DOMU. Te prezentacje pomogły w dalszych rozmowach i zapewne miały wpływ na ostateczny kształt i

Wybieramy "Dom miesiąca" roku 2010 - głosuj

Wybieramy "Dom miesiąca" roku 2010 - głosuj

szafy.   Czytaj więcej o Domu wpisanym między drzewa Za czasów PRL-u osiedla domów jednorodzinnych stanowiły oazę luksusu wśród bloków z wielkiej płyty. Dzisiaj siermiężność tamtej architektury już nie zachwyca. Ale zmiany następują z dnia na dzień. Właściciele prezentowanego domu

Najnowsze