kiedy występuje podniesienie wód gruntowych

Redakcja Pressland

Drenaż ścian - kiedy jest potrzebny?

Drenaż ścian - kiedy jest potrzebny?

Drenaż ścian jest idealnym wsparciem w izolacji ścian. Poprawnie wykonany drenaż chroni ściany domu przed wodą i sprawdza się głównie tam, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko, że wilgoć dostanie się do ścian położonych poniżej poziomu gruntu.

Posadowienie domu. Jak pokonać wody gruntowe

Wysoki poziom wód gruntowych potrafi znacznie utrudnić budowę domu. Co zrobić, by nie rezygnować z własnych 4 ścian, a powstający budynek ochronić skutecznie przed wilgocią?

Budowanie na trudnym terenie

Idealnym miejscem dla wymarzonego domu jest działka położona na stabilnym, niezagrożonym osunięciem ziemi gruncie. Co zrobić jednak, gdy musimy postawić budynek na terenie zagrożonym deformacją? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że można zminimalizować ryzyko zniszczenia budynku. Jeśli inwestor decyduje się postawić dom na terenie objętym szkodami górniczymi, powinien już na etapie projektu i wyboru materiałów zadbać o zabezpieczenie budynku.

Zobacz wideo

Dom autonomiczny. Konstrukcja i technologia

Dom autonomiczny. Konstrukcja i technologia

ze źródeł nieodnawialnych, a małe nakłady na podniesienie standardu energetycznego gwarantują jego dostępność. Fundamenty Wybór sposobu posadowienia Autonomicznego Domu Dostępnego wcale nie jest taki oczywisty, jak się wydaje. Najpopularniejsza metoda fundamentowania domu jednorodzinnego na ławach

Zmiany w projekcie gotowym. Sprawdź, jak wygląda praktyka i co sądzą o tym architekci

Zmiany w projekcie gotowym. Sprawdź, jak wygląda praktyka i co sądzą o tym architekci

autor, bo on zna go na wylot. Sprzedaję projekty w małej skali i osobiście rozmawiam z każdym klientem. Ci, którzy przymierzają się do budowy po raz pierwszy, nie zdają sobie sprawy ze znaczenia stron świata, usytuowania budynku na działce, poziomu wód gruntowych. Doradzam im na przykład, żeby nie

Najnowsze