kiedy występuje podniesienie wód gruntowych

Katarzyna Trzcielińska, Budowlany.pl

Posadowienie domu. Jak pokonać wody gruntowe

Posadowienie domu. Jak pokonać wody gruntowe

Wysoki poziom wód gruntowych potrafi znacznie utrudnić budowę domu. Co zrobić, by nie rezygnować z własnych 4 ścian, a powstający budynek ochronić skutecznie przed wilgocią?

Budowanie na trudnym terenie

Idealnym miejscem dla wymarzonego domu jest działka położona na stabilnym, niezagrożonym osunięciem ziemi gruncie. Co zrobić jednak, gdy musimy postawić budynek na terenie zagrożonym deformacją? Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że można zminimalizować ryzyko zniszczenia budynku. Jeśli inwestor decyduje się postawić dom na terenie objętym szkodami górniczymi, powinien już na etapie projektu i wyboru materiałów zadbać o zabezpieczenie budynku.

Dom autonomiczny. Konstrukcja i technologia

Przedstawiamy niezwykły - jak na polskie warunki - projekt domu, którego budowa i eksploatacja nie degraduje środowiska naturalnego. Choć brzmi to jak utopia, zarówno autorytet twórców tej koncepcji (wśród których są eksperci ładnego domu), jak i fakt, że został on uznany przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) za najlepszy ekologiczny projekt w roku 2011, skłoniły nas do jego prezentacji. Ten superenergooszczędny dom autorzy nazwali ?Autonomicznym Domem Dostępnym?.

Zobacz wideo

Zmiany w projekcie gotowym. Sprawdź, jak wygląda praktyka i co sądzą o tym architekci

Zmiany w projekcie gotowym. Sprawdź, jak wygląda praktyka i co sądzą o tym architekci

autor, bo on zna go na wylot. Sprzedaję projekty w małej skali i osobiście rozmawiam z każdym klientem. Ci, którzy przymierzają się do budowy po raz pierwszy, nie zdają sobie sprawy ze znaczenia stron świata, usytuowania budynku na działce, poziomu wód gruntowych. Doradzam im na przykład, żeby nie

Najnowsze