klasy ścieralności płyt wiórowych

Katarzyna Wangin

Jak wybierać panele podłogowe

Jak wybierać panele podłogowe

Panele podłogowe kosztują od 15 do ponad 200 zł za metr kwadratowy. Tak duża rozpiętość cen jasno wskazuje, że ich właściwości są bardzo zróżnicowane.

Panele podłogowe - zalety i wady

Laminowane panele podłogowe to jeden z najpopularniejszych materiałów do wykończenia podłogi. Ponieważ podłoga zwykle wpływa na wygląd całego wnętrza, a jej wymiana nie jest łatwa, warto poznać wszystkie zalety i wady wybranego materiału.

Panele podłogowe drewniane i laminowane

Jeśli chcemy szybko wykończyć podłogi, panele drewniane i laminowane to bardzo dobry wybór. Pod warunkiem, że dobierzemy je odpowiednio do pomieszczeń.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Panele laminowane - wady i zalety

Panele laminowane - wady i zalety

zadbać o odpowiednią izolację od podłoża. W ramach tego stosować można izolacyjne pianki i maty a także folie paroizolacyjne, które dostępne są w każdym markecie z asortymentem budowlanym. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż na cenę paneli ma wpływ także klasa ścieralności klepek. Ma to istotne

Panele czy parkiet?

Panele czy parkiet?

    Może panele?       Panele podłogowe, nazywane też laminowanymi zrobione są z płyty MDF lub HDF (to po prostu płyta wiórowa bądź pilśniowa o różnej, w zależności od nazwy, gęstości i twardości). Na wierzchu pokryte są naprasowanymi warstwami papieru

Najnowsze