klinkier wokół otworów okiennych

Tekst: Dorota Lisik

Elewacja z klinkierem

Elewacja z klinkierem

Klinkier ma sporo zalet - niewątpliwą urodę, długowieczność, odporność na mróz, deszcz i słońce. I jedną wadę - cenę, która może zniechęcać do wykonywania całych ścian elewacyjnych.

Elewacje z cegieł klinkierowych i licowych

Nietynkowane elewacje z cegły uważane są za trwałe i eleganckie. Nie ma jednak co ukrywać - nie będą takie, jeśli wymuruje je murarz, który ma dwie lewe ręce.

Trzyskrzydłowy dom z dziedzińcem

Dom, którego forma w intrygujący sposób nawiązuje do tradycyjnego polskiego ?obejścia?, spełnia jak najbardziej współczesne wymagania właścicieli.

Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych

Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych

najlepiej 6-8 cm); - odstępy pomiędzy kotwami powinny wynosić 460 mm (co sześć cegieł) w pionie i 500 mm (co dwie cegły) w poziomie; na 1 m2 muru powinny przypadać minimum 4 kotwy; - wzdłuż wszystkich swobodnych krawędzi (np. wokół otworów okiennych, w narożach budynku, wzdłuż górnej krawędzi ściany, przy

Wszystko o elewacjach

Wszystko o elewacjach

obmurówki od ocieplenia na 2-3 cm oraz wykonanie w niej (u dołu i na górze) otworów wentylacyjnych zabezpieczonych siatką, umożliwiających usuwanie nadmiaru wilgoci ze ściany. Cegły muruje się na niepełne spoiny: klinkier na specjalną zaprawę do klinkieru, a cegły licowe i silikatowe na tradycyjną zaprawę

Najnowsze