kolektory s

Beata Zielińska

Kotły na gaz plus kolektory: porównaj i wybierz

Kotły na gaz plus kolektory: porównaj i wybierz

Dom jednorodzinny można ogrzewać na wiele sposobów. Jeśli ważnym kryterium wyboru jest dla nas wygoda użytkowania i mamy dostęp do gazu z sieci, warto rozważyć montaż kotła kondensacyjnego.

Kotły na gaz z zasobnikiem: porównaj i wybierz

Po odpowiednim zaprogramowaniu automatyki, kocioł kondensacyjny nie wymaga obsługi. Urządzenie współpracuje z mniejszym lub większym zasobnikiem na ciepłą wodę (jego pojemność zależy od wielkości rodziny, nawyków higienicznych domowników, liczby łazienek oraz ich wyposażenia).

ŁADNY DOM, NUMER 9/2011

W tym numerze: *32 dobre tynki i farby dekoracyjne; *10 najważniejszych zasad projektowania i budowy domu; *Kolektory słoneczne zamiast wymiany starej termy; *Prefabrykowane domy drewniane; *O styropianie prawie wszystko;* Oryginalne pomysły na ogrodowe ścieżki; *Remont schodów wejściowych za 2 tysiące;* Nie bój się wentylacji mechanicznej; *Praktyczny kurs dobrego budowania - dachy strome.

Zobacz wideo

Panele fotowoltaiczne i pompa ciepła: dobrana kompania

Panele fotowoltaiczne i pompa ciepła: dobrana kompania

kolektorów słonecznych, ta instalacja rozpoczyna swoją pracę we wczesnych godzinach porannych, czyli np. w lecie "startuje" o 7:00, a kończy wieczorem, około godziny 20:00. Najważniejsze elementy instalacji fotowoltaicznej to: MODUŁY FOTOWOLTAICZNE (inaczej panele fotowoltaiczne, moduły

Przydomowa elektrownia wiatrowa. Prąd za grosze?

Przydomowa elektrownia wiatrowa. Prąd za grosze?

uzyskanie pozwolenia. Instalacja innych ekologicznych urządzeń (pomp ciepła, systemów fotowoltaicznych o mocy elektrycznej do 40 kW oraz wolno stojących kolektorów) jest wyłączona z tego obowiązku. Co więcej, nie musimy tego nawet zgłaszać. Dofinansowanie do OZE Jednym ze sposobów, które mają zachęcić

Najnowsze