kolor ścian do mebli antracyt

kolory ścian

Kolory ścian

Kolory ścian mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Właściwie dobrany kolor ściany potrafi dodać pozytywnej energii, ułatwia relaks i pomaga zapomnieć o codziennych problemach. Przełomu w nauce o kolorach dokonał genialny fizyk - Isaac Newton. Po udanych eksperymentach z rozszczepianiem światła przy użyciu pryzmatu, uszeregował barwy w postaci koła. Wyróżnił siedem barw: czerwoną, żółtą, niebieską, pomarańczową, zieloną, indygo i fioletową. Kolorami zajmowali się nie tylko fizycy czy malarze. Swoją teorię dotyczącą barw stworzył również niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe. A w niej opisał między innymi wpływ kolorów na emocje ludzi.

PSYCHOLOGIA KOLORÓW (oprac. Śnieżka):

Biały kolor symbolizuje czystość i niewinność, przynosi spokój i dobre samopoczucie, łagodzi emocje. Lecz zbyt dużo białego na ścianach może budzić poczucie osamotnienia i smutku.

Beżowy kolor oznacza zdrowie i niezawodność, może wzmagać apetyt. W pokoju może oddziaływać relaksująco.

Czerwony kolor - dla przemęczonych, ospałych, pozbawionych woli walki, spragnionych sukcesu i doznań zmysłowych. Niewskazany dla osób z syndromem chronicznego zmęczenia, nadciśnieniem i ludzi narażonych na poważny stres.

Różowy kolor wyraża stałość, umiarkowanie, panowanie nad sobą. Dodaje pomieszczeniom ciepła, sprawdza się w sypialniach. Nie należy jednak stosować go w zbyt dużej ilości, gdyż może wywoływać uczucie fizycznej słabości.

Żółty kolor odsuwa zmęczenie, delikatnie pobudza, stymuluje pracę mózgu, poprawia myślenie i pamięć, oznacza nadzieję i szczęście.

Niebieski kolor - dla osób wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Niewskazany dla przygnębionych i zdenerwowanych.

Zielony kolor wywołuje uczucie bezpieczeństwa, równowagi i skupienia. Odpręża, uspokaja, relaksuje. Przydatny w często używanych pomieszczeniach. Służy pracy serca, reguluje krążenie krwi, ułatwia głębokie oddychanie.

Fioletowy kolor ścian wzmaga wyobraźnię i kreatywność. Wskazany dla pragnących zgody, ciszy i spokoju, ułatwia zrozumienie własnych potrzeb i uczuć. Niewskazany dla osób przewrażliwionych, pragnących akceptacji, o niskiej samoocenie.

Redakcja Pressland

Szary kolor ścian, - z czym łączyć, jakie dodatki dobierać?

Szary kolor ścian, - z czym łączyć, jakie dodatki dobierać?

Szarość jest niezwykle popularna, dzięki czemu wiele osób ją polubiło. Na pierwszy rzut oka wygląda dość niepozornie, jednak w połączeniu z odpowiednimi dodatkami i meblami potrafi stworzyć piękną kompozycję. Od jakiegoś czasu mówi się już o końcu popularności szarości jednak ona nadal nie schodzi z salonów. Wielu uważa, że szarość to kolor ponadczasowy, który idealnie można łączyć z innymi barwami.

Małe jest piękne - przytulny domek o powierzchni 47 m kw. w malowniczej okolicy

Prostota i minimalizm to zdaniem Agnieszki i Tomka klucz do przestrzeni idealnej. I taki właśnie klucz otwiera drzwi do ich niewielkiego i przytulnego domku, który jest jak ucieczka przed codziennością.

Widzieliśmy już najnowsze kolekcje mebli Black Red White. Wyglądają pięknie

Marka Black Red White wprowadza nowe kolekcje mebli. Cztery nowe serie wyróżnia nowoczesny design z nutą minimalizmu oraz walory użytkowe. Widzieliśmy już pierwsze zdjęcia - te meble wyglądają światowo.

Mieszkanie dla młodej pary

Mieszkanie dla młodej pary

szarości - od delikatnego tonu mgły na ścianach, przez mysi odcień betonowej posadzki, po głęboki antracyt zasłon. Szarość jest neutralnym tłem, na którym dobrze wyglądają akcenty w mocnych kolorach. Oranż, żółć i niebieski pojawiają się na meblach i obrazach. Nie chcieliśmy by minimalistyczne wnętrze

Krakowskie mieszkanie - funkcjonalność z charakterem

Krakowskie mieszkanie - funkcjonalność z charakterem

wnętrza proste, funkcjonalne, przejrzyste - dorzuca Karolina. - Wszystko schowane w zabudowach - kontynuuje Marcin. - Meble na cokołach nie stykają się bezpośrednio z podłogą, wyposażenie jest praktycznie scalone ze ścianą. Minimalizm, kompaktowość, perfekcyjnie rozwiązana kwestia funkcji. To

Wnętrza: krakowskie mieszkanie podróżnika

Wnętrza: krakowskie mieszkanie podróżnika

kolor w kontakcie z wodą nabiera magicznej głębi. Zachwycił właściciela. - Bardzo lubię moją łazienkę, jej surowość, zredukowane wyposażenie, nastrój rytuału - zwierza się. Przypomina mu podróże do Stambułu, Marrakeszu i innych miast arabskich. Tak samo jak koczowniczy dywan - najważniejszy obiekt

Wnętrza: mieszkanie artystów w Wilanowie

Wnętrza: mieszkanie artystów w Wilanowie

warszawskiej ASP. Oboje siedzą teraz przy masywnym, szarobrązowym stole własnego projektu (satynowy lakier podkreśla strukturę drewna). Dominujące we wnętrzu odcienie szarości składają się tu na bogatą paletę: od ledwo dostrzegalnego tonu mgły na ścianach holu, poprzez mysi odcień posadzki, po głęboki antracyt

Dom, w którym piękno bierze się z detali

Dom, w którym piękno bierze się z detali

nietypowego, białego koloru, do wyboru jest kilka wersji faktury lica - od zupełnie gładkiej powierzchni, z delikatnymi wgłębieniami, ryflowanej, z powierzchnią przypominającą lepioną ręcznie, z wypukłościami i zagłębieniami, po imitującą wyciosaną dłutem. Śnieżny kolor sprawia, że na takiej elewacji nie

Biały montaż w małej i dużej łazience [CENY]

Biały montaż w małej i dużej łazience [CENY]

umywalkami oraz umywalką i bidetem a ścianą. Tu największym sprzętem, na który trzeba znaleźć miejsce, jest kabina prysznicowa. Można wybrać urządzenie gotowe lub zbudować własną ze szklanych ścian. Te pierwsze są dostępne zazwyczaj w kilku szerokościach (od 70 do 140 cm) i jednej lub dwóch wysokościach

Najnowsze