kolor starej cegły w malarstwie

Tekst i zdjecia: Mariusz Purta, stylizacja: Bożena Kocój, projekt wnętrza: Małgorzata Kamińska/Zen Interiors

Aranżacja wnętrza z artystyczną duszą

Aranżacja wnętrza z artystyczną duszą

Małgorzata to człowiek do zadań specjalnych. Już nieraz ratowała mieszkania po przejściach. Nie przypuszczała jednak, że kolejne wnętrze, które przyjdzie jej "reanimować", będzie urządzała dla siebie.

Malować czy tapetować?

Zapytaliśmy kilka osób, jaki rodzaj wykończenia ścian jest ich zdaniem lepszy: malowanie czy tapetowanie? Jakie mają doświadczenia i co polecaliby innym? Ciekawi jesteśmy również waszego zdania.

Wnętrza: mieszkanie w szkole

Kiedyś odbywały się tu lekcje: szeleściły kartki, skrzypiały pióra, a uczniowie w skupieniu przygryzali ołówki. Wiele lat po tym, gdy w konserwatywnej szkole dla chłopców wybrzmiał ostatni dzwonek, jej wnętrza wzięło w swoje ręce młode duńskie małżeństwo, a miejsce nauki zajęła sztuka.

Zobacz wideo

Katowice - miasto, które zaskakuje. Mini przewodnik

Katowice - miasto, które zaskakuje. Mini przewodnik

piaskowcem, którego kolor wpisuje się w kontekst miejsca, stanowiąc ukłon w stronę sąsiedniej, ceglanej zabudowy. W elewacjach budynku są przeszklone szczeliny, które naturalnie oświetlają wnętrza biblioteki, a po zmierzchu sztuczne światło wylewa się z nich na zewnątrz. Na kilku

Wizjonerka z nad Wisły

Wizjonerka z nad Wisły

Utrzymane w stonowanych kolorach atrium ma betonowe schody z czerwoną poręczą. Kiedy w latach 70. powstawał projekt domu, w pierwszej wersji miało to być wejście na basen, jest taras. Po lewej: Obraz słynnej, nieżyjącej już malarki Teresy Pągowskiej pt. "Widziany z wydmy". Ulica

Najnowsze