komponenty do budowy domu drewnianego

Kamila Pietrasik

Woda w ogrodzie. Rodzaje stawów ogrodowych.

Woda w ogrodzie. Rodzaje stawów ogrodowych.

Każdy przyszły właściciel oczka wodnego w ogrodzie musi podjąć szereg ważnych decyzji dotyczących usytuowania stawu w ogrodzie, jego wielkości i funkcji (staw rybny, czy może naturalny zbiornik kąpielowy). Jednak tym, co będzie widoczne na pierwszy rzut oka i co zadecyduje o harmonijnym połączeniu ogrodu wodnego z otoczeniem, jest właściwy wybór jego formy i detali wykończeniowych.

Dom pasywny w pięknej formie

Jeszcze niedawno domy w standardzie pasywnym były traktowane jak eksperyment. Mało kto brał pod uwagę budowanie domu - choćby i najtańszego w eksploatacji - ale dość kosztownego w budowie. Dziś zainteresowanie takimi domami jest większe. I dobrze.

O czym należy pamiętać podczas budowy, aby dom był ciepły i tani w utrzymaniu?

Mając na uwadze stale rosnące koszty energii, budując wymarzony dom należy zadbać o jego właściwe ocieplenie. Odpowiednia izolacja zapewni najwyższy komfort użytkowy oraz pomoże zaoszczędzić na ogrzewaniu. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed budową, podpowiada architekt Małgorzata Simla z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

Dom w standardzie pasywnym

Dom w standardzie pasywnym

chcieli jednak mieć taki ogród niejako w środku domu, tak by był ciepły i współtworzył standard pasywny całej realizacji. Narzuciło to konieczność sięgnięcia po komponenty o jak najlepszych współczynnikach U. Skalę trudności zwiększało to, że ogród miał być zwieńczony nie dachem, a nietypowymi oknami

Najbezpieczniejsze okna antywłamaniowe

Najbezpieczniejsze okna antywłamaniowe

wyłącznie któregoś z komponentów użytych do jego wyprodukowania, na przykład szyb albo okuć. Jest to istotne o tyle, że użycie w produkcji komponentów o zbadanej klasie odporności na włamanie wcale nie przesądza, iż gotowe okno przejdzie pozytywnie badania i samo stanie się wyrobem budowlanym o określonej

Najnowsze