kotły gazowe kondensacyjne ranking

Kotły gazowe kondensacyjne, ranking

Kotły gazowe kondensacyjne, ranking

Kotły gazowe kondensacyjne, ranking - aby przedstawić ranking kotłów gazowych kondensacyjnych warto poznać ich rodzaje. Obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów kotłów, z których każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Dostępne są kotły gazowe stojące i wiszące. Ogromną zaletą kotłów stojących jest ich trwałość i wytrzymałość, wadą mogą być duże rozmiary, jednak można znaleźć również mniejsze modele. Przewagą kotłów wiszących jest szybszy montaż i dostępność zestawów kotła z elementami montażowymi, co znacznie usprawnia montaż i wpływa korzystnie na wygląd zamontowanego kotła.

Kotły gazowe kondensacyjne, ranking - w rankingu kondensacyjnych kotłów gazowych wygrywają kotły znanych marek. Wśród nich są takie firmy jak Viessmann, Vaillant, Junkers, Bosh i Buderus. Inną kwestią przy wyborze kotła kondensacyjnego gazowego jest okres gwarancji, jaką objęte jest urządzenie. Ze względu na niższą cenę najczęściej wybieramy kotły z jedno- lub dwuletnią gwarancją, rzadziej decydujemy się zapłacić więcej za urządzenie, które ma wydłużony okres gwarancji - nawet ponad 5 lat.

Kotły gazowe kondensacyjne, ranking - ranking kondensacyjnych kotłów gazowych przeprowadzony został również ze względu na cenę. Najrzadziej wybieramy kotły, które nie są ani najtańsze ani najdroższe, czyli ich ceny są w przedziale 4 - 6 tysięcy złotych. Znacznie częściej wolimy zapłacić mniej (2 - 4 tysiące złotych) lub, co zaskakujące, więcej - nawet do 14 tysięcy.

Opracowanie: Władysław Łyszkowski, Beata Zielińska

Czym się kierować przy wyborze paliwa?

Czym się kierować przy wyborze paliwa?

Aby ułatwić Wam podjęcie decyzji dotyczącej wyboru paliwa i urządzeń, określiliśmy poniżej: opłaty za użytkowanie systemu grzewczego oraz koszty łączne (obejmujące nakłady początkowe za zakup i montaż oraz wydatki na eksploatację). Ponadto oceniliśmy wygodę obsługi wszystkich rozwiązań.

Ogrzewanie domu: czym się kierować przy wyborze paliwa

Aby ułatwić inwestorom podjęcie decyzji dotyczącej wyboru paliwa i urządzeń określiliśmy poniżej: opłaty za użytkowanie systemu grzewczego oraz koszty łączne (obejmujące nakłady początkowe za zakup i montaż oraz wydatki na eksploatację). Ponadto oceniliśmy wygodę obsługi wszystkich rozwiązań.

Ranking paliw - część 5: gaz ziemny

Najpopularniejszy rodzaj gazu ziemnego stosowany w domach to gaz wysokometanowy typu E, dawniej określany jako GZ-50. Oprócz tego dostępny jest jeszcze gaz zaazotowany Ls, kiedyś GZ-35 oraz Lw (GZ-41,5).

Ranking paliw - część 6: olej opałowy

Ranking paliw - część 6: olej opałowy

dostawcę paliwa. Wiąże się to ze zmianą jego właściwości, dlatego najlepiej po zatankowaniu oleju u nowego dostawcy wyregulować palnik. Kotły na olej Urządzenia te, podobnie jak kotły gazowe, podlegają nowej dyrektywie europejskiej, więc obecnie produkuje się jedynie modele kondensacyjne. W porównaniu ze

Ranking paliw - część 4: gaz płynny

Ranking paliw - część 4: gaz płynny

; z jednego rodzaju gazu na drugi. W kotłach kondensacyjnych nie potrzeba zwykle wymieniać żadnego elementu, a jedynie dokonać regulacji palnika. Kotły o mocy do 30 kW zasilane gazem płynnym można montować w pomieszczeniu o kubaturze minimum 6,5 m3. Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców domu musi

Najnowsze