malowanie klatki schodowej galeria

Lilianna Janus-Jampolska

Dom na wsi

Dom na wsi

Dobrze jest mieć dokąd uciec ze szklanych korporacyjnych biurowców wielkiego miasta. Bezimienne miejskie środowisko nie służy ani rodzicom, ani ich dzieciom.

Portret z kobiercem. Zaglądamy do mieszkania artystki

W mieszkaniu-pracowni Olgi Wolniak wątek sztuki ciasno splata się z osnową codziennego życia. Głównym motywem jej dekoracyjnego malarstwa pozostaje tkanina. Artystka podnosi ją do rangi obrazu. Wibrującego kolorem i emanującego energią, która nastraja pozytywnie.

Wnętrza: w sercu Marrakeszu

Zapach mięty i korzennych przypraw, słońce nad otwartym patio, mury z dumną przeszłością... Stary dom w samym sercu mediny Marrakeszu to idealne miejsce, by zacząć wszystko od nowa.

Zobacz wideo

To powaga, nie domówka

przeprowadziła się przed rokiem. Żeby się utrzymać, pracuje jako menedżerka restauracji. Decyzja o otworzeniu galerii zapadła szybko, jak sama mówi, przy obiedzie. Zadzwoniła do siedmiu znajomych fotografików. Rozkręciła meble; tapczan, fotele i stolik wyniosła na klatkę schodową. Choć prace zostały wystawione

Bezpieczne i wygodne schody

biegach schodów dwubiegowych powrotnych powinna być jednakowa. Między biegami takich schodów często zostawia się wolną przestrzeń (duszę) o szerokości co najmniej 10 cm. Jeśli obok spocznika znajdują się drzwi otwierane w kierunku klatki schodowej, trzeba zaprojektować go odpowiednio dłuższy (otwarte

Najnowsze