oświetlenie podszafkowe

Maja Stosio

Jak powinno wyglądać prawidłowe oświetlenie kuchni

Jak powinno wyglądać prawidłowe oświetlenie kuchni

Jeśli dbasz o komfort pracy w kuchni zdecyduj się na zainstalowanie kilku niezależnych źródeł światła. W tym pomieszczeniu oświetlenie powinno spełniać przede wszystkim funkcję praktyczną oraz zapewniać bezpieczeństwo pracy.

Dobre miejsce na minibiuro w 70-metrowym mieszkaniu

Paulina i Krzysiek kupili 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni nieco ponad 70 m kw. Mają salon, sypialnię i pokój dla dziecka. Potrzebuję jednak także miejsca na biuro. Architekci podpowiadają jak je wydzielić.

Poradnik: jak oświetlić kuchnię

Oświetlenie w kuchni najlepiej zaplanować na etapie projektowania wnętrza. Nie warto oszczędzać na źródłach światła - im jest ich w kuchni więcej, tym lepiej.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Oświetlenie w kuchni: strefa uwagi

Oświetlenie w kuchni: strefa uwagi

Oświetlenie ogólne. Nie musi być silne, powinno jednak równomiernie oświetlać wnętrze. Stosuje się tradycyjne lampy wiszące, plafoniery i oprawy halogenowe, nowoczesne punkty świetlne, np. reflektorki. Oświetlenie stołu. Tu ważne są względy estetyczne - lampa powinna pasować stylem do wystroju

20 pomysłów na miejsce do pracy w małym mieszkaniu

20 pomysłów na miejsce do pracy w małym mieszkaniu

pracy wystarczy podnieść blat do pionowej pozycji (nie ma obawy, że niespodziewanie opadnie, bo na miejscu utrzymują go magnesy). Lampkę na którą brakuje tu miejsca, zastąpiło oświetlenie podszafkowe - listwa LED. To biurko dobrze wtapia się w tło, gdyż zostało zaaranżowane w niewielkiej wnęce z oknem