obudowa kominka kaflami piecowymi

Ewa Stroik

Obudowa kominka. Pomysły na obudowę kominka

Obudowa kominka. Pomysły na obudowę kominka

Kominek często staje się sercem domu i tworzy klimat w pomieszczeniu. Ładnie wyeksponowany będzie też ozdobą wnętrza. Dlatego wybór jego obudowy nie może być przypadkowy - ważna jest zarówno jej estetyka, jak i funkcjonalność.

Czym obudować kominek - materiały

Zanim wybierzemy, z czego powstanie obudowa kominka, zastanówmy się, jaką rolę będzie on spełniał w naszym domu. Jeśli zamierzamy w nim palić tylko okazjonalnie, rodzaj i faktura materiałów zastosowanych do wykończenia obudowy nie są tak ważne. Gdy jednak planujemy używać wkładu jako alternatywnego źródła ciepła w porach przejściowych (wczesna wiosna i jesień), warto wybierać tworzywa, które są niechłonne (nie plamią się) i dość gładkie, by dały się bez problemu odkurzać.

Współczesne piece kaflowe

Po latach mody na kominki powracają do naszych domów piece kaflowe. Z zewnątrz są tak samo piękne jak kiedyś, za to w środku o wiele bardziej nowoczesne, dzięki czemu przynoszą więcej korzyści.

Kaflowe piece - wielki powrót

słonecznymi i służyć do przygotowania ciepłej wody. Obudowa pieca Obudowy pieców wykonuje się zawsze z materiałów ceramicznych dobrze przewodzących ciepło. Najczęściej są to kafle piecowe, rzadziej - płyty i cegły szamotowe, które z zewnątrz pokrywa się specjalnymi, odpornymi na przegrzewanie tynkami

Najnowsze