płyty gk

Płyty GK

Płyty GK

Płyty GK są bardzo przydatnym materiałem budowlanym - zwykły arkusz gipsu sprasowanego pomiędzy dwoma arkuszami tektury okazał się w dzisiejszych czasach bardzo ważnym elementem wykończeniowym. Płyty gipsowo-kartonowe służą przede wszystkim do stawiania ścian działowych oraz wyrównywania powierzchni murów i sufitów.

Płyty GK to idealne rozwiązanie w przypadku starych domów i mieszkań, których głównym mankamentem są nierówne ściany. Wyrównywanie ich powierzchni z pomocą tynków jest zwykle bardzo trudne lub nawet niemożliwe. Płyta gipsowo-kartonowa pozwala w kilka chwil wyrównać różnice sięgające nawet kilku centymetrów - w tym wypadku niezbędny bywa specjalny stelaż aluminiowy, który stanowić będzie fundament dla przyścianków.

Płyty GK są tanie i lekka - to jej dwie podstawowe zalety, które sprawiają, że budowlańcy bardzo chętnie stosują ten materiał w czasie budowy i remontu. Transport na miejsce budowy jest łatwy i niedrogi, a sam montaż prowadzony może być z pomocą podstawowych narzędzi. Wiele prac wykończeniowych z użyciem płyt gipsowo-kartonowych może być wykonywania samodzielnie, bez udziały specjalistów i wynajmowania skomplikowanego sprzętu, co pozwala zmniejszyć koszty remontu lub modernizacji mieszkania.

Zbigniew Jankowski

System do zabudowy poddasza: montaż płyt gk

System do zabudowy poddasza: montaż płyt gk

Płyty gipsowo-kartonowe wraz z systemem profili sufitowych idealnie nadają się do zabudowy poddaszy domów jednorodzinnych. W dachach stromych połacie od zewnątrz powinny być najpierw zabezpieczone warstwą wstępnego krycia, a od wewnątrz przestrzenie pomiędzy krokwiami starannie ocieplone wełną mineralną.

Kiedy można układać wełnę mineralną między krokwiami?

Mam dach pokryty dechami i papą. Obecnie nie przewiduję pokrycia dachowego - docelowego, a chciałbym powoli ocieplać sobie poddasze wełną (dach skośny), dodam że nie mam elewacji w styropianie (ściana jednowarstwowa), a jestem po tynkach i wylewkach, czy nie będę miał kłopotu z wilgocią ?

Grille

Największą atrakcją letnich ogrodowych przyjęć są biesiady przy grillu trwające nieraz do późnej nocy.

Zobacz wideo

Prysznic w toalecie

Prysznic w toalecie

domowej łazienki (np. wtedy, gdy w domu przyjmuje się klientów), można ją podzielić na dwie części ścianką z drzwiami. Może być to ściana murowana lub z płyt g-k wykończona płytkami bądź ścianka z pustaków szklanych albo przegroda z tafli matowego szkła. Dobrze, by za taką ścianką znalazło się wtedy

Najnowsze