schemat komina wentylacyjnego

opracowanie Beata Zielińska, Ewa Pietruszczak

Wentylacja mechaniczna - koszty, montaż i eksploatacja

Wentylacja mechaniczna - koszty, montaż i eksploatacja

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacją zapewnia niezbędną ilość powietrza w pomieszczeniach niezależnie od pogody. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość dostosowania intensywności wymiany powietrza do rzeczywistych potrzeb wszystkich domowników.

Komin - zły ciąg w kominie. Czym jest spowodowany i jak mu zapobiec?

Zły ciąg w kominie to główna przyczyna kłopotów z kotłami i kominkami. Zbyt mały utrudnia palenie. Zbyt duży powoduje, że większość ciepła ucieka przez komin.

Wentylacja mechaniczna - blaski i cienie rekuperacji

Wentylacja mechaniczna to nie tylko komfort, zdrowie oraz oszczędność energii. To także w domu mniej kurzu i zewnętrznego hałasu.

Zobacz wideo

12 decyzji w porę, czyli jak budować, żeby nie poprawiać

12 decyzji w porę, czyli jak budować, żeby nie poprawiać

celu zawsze powinno się wykonywać w nich żelbetowe słupy, zakotwione w wieńcach stropu nad parterem. Decyzja 9. Kominy i kominki Już na etapie stanu surowego trzeba wybrać źródło ogrzewania domu. Kocioł gazowy (atmosferyczny), węglowy lub opalany drewnem wymaga postawienia komina; nie trzeba go budować

Kominek jak kocioł, czyli kominek wodny

Kominek jak kocioł, czyli kominek wodny

jest to możliwe, starą obudowę warto zdejmować, tak aby powstały segmenty "rozbieralne" - w przyszłości mogą zostać wykorzystane jako materiał do obudowy nowo zamontowanego kominka. Przed umieszczeniem wkładu z płaszczem wodnym w miejscu starego warto jeszcze sprawdzić stan komina dymowego

Najnowsze