schody strychowe

schody na strych

Schody na strych

Schody na strych to najczęściej schody składane. Na co dzień nie przeszkadzają w komunikacji i nie zajmują miejsca po złożeniu. Opcją są schody zsuwane, dwuczęściowe, które składają się tak jak strażacka drabina. Schody na strych są zamykane klapą, która powinna być szczelna i chronić wnętrze przed ucieczką ciepła na strych. Zazwyczaj otwiera się je pociągając specjalnym prętem uchwyt w klapie na suficie.

Schody na strych mogą być drewniane, drewniano-stalowe, stalowe lub aluminiowe. Ważne, żeby ich mechanizm pracował lekko i żeby ich otworzenie i zamknięcie nie było trudne.

Wyjście ze schodów na strych powinno być wygodne i bezpieczne, zapewniające nieco przestrzeni, na której można pewnie stanąć (nie powinno np. wychodzić bezpośrednio na słup konstrukcyjny lub mur komina). Krawędzie otworu na strychu najlepiej zabezpieczyć barierką. Światło oświetlające schody powinno być włączane i wyłączane z poziomu piętra.

Fakro

Super-termoizolacyjne schody strychowe - LWT

Super-termoizolacyjne schody strychowe - LWT

Firma Fakro posiada bogatą ofertę schodów strychowych. Na szczególną uwagę zasługuje model LWT, który ze względu na bardzo niski współczynnik przenikania ciepła (U=0,51W/m2K) doskonale sprawdza się w budynkach energooszczędnych.

Energooszczędne produkty do poddaszy [materiały partnera]

Energooszczędność to jedno z najważniejszych zagadnień we współczesnym budownictwie. Wzrastające ceny energii, wyższa świadomość społeczna oraz zaostrzające się Warunki Techniczne skłaniają nas do poszukiwania produktów budowlanych o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych. Firma FAKRO, wiodący producent okien dachowych na świecie, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w szczególny sposób koncentruje swoje działania na tej kwestii, wprowadzając na rynek produkty o podwyższonej energooszczędności oraz łatwym, systemowym sposobie montażu.

Projekty domów. Poddasze do późniejszej adaptacji

Możliwość adaptacji poddasza w domu jednorodzinnym to bardzo praktyczne rozwiązanie – poprzez zagospodarowanie przestrzeni na strychu można niskim kosztem powiększyć dom, bez konieczności jego rozbudowy. Jakie prace warto wykonać od razu, a jakie zostawić na później, gdy już przystąpimy do adaptacji?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Schody: wejście na poddasze

schodów nie szkoda będzie zarysować ani zabrudzić. Składane schody strychowe zwykle montuje się po zakończeniu prac wykończeniowych, ale przed wykańczaniem sufitu. Anatomia schodów Wygodne i bezpieczne schody to takie, w których: - szerokość stopni (d) mieści się w przedziale 25-32 cm; - wysokość stopni

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dachach płaskich

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o dachach płaskich

czteroszybowym (z kryptonem) mogą mieć nawet Uw = 0,64 W/(m2K), co pozwala to na stosowanie ich w budownictwie pasywnym. Fot. Fakro Fot. powyżej: Wyłaz pozwala na wygodne i bezpieczne wyjście na płaski dach dzięki połączeniu go ze schodami strychowymi, tworzącymi kompleksowe rozwiązanie Nową

Biało, jasno, pogodnie

lat temu i zachował się w dobrym stanie. Odpowiadała im również jego lokalizacja - w cichej dzielnicy na uboczu Poznania. Ale przede wszystkim spodobało im się to, że dom ma tylko dwie kondygnacje. Odpadała więc męcząca codzienna wspinaczka po schodach, trudności z wnoszeniem mebli i ciężkich

Schowki w domu, czyli zabawa w chowanego

Schowki w domu, czyli zabawa w chowanego

składanych schodów strychowych. Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład