stelaż natynkowy

Stelaż natynkowy

Stelaż natynkowy

Stelaż natynkowy pozwala w elegancki sposób zamocować muszlę klozetową w toalecie tam, gdzie nie istnieje możliwość wykonania instalacji podtynkowej. Taki moduł jest prosty w montażu i nie wymaga pracochłonnego kucia, odmurowywania ani wykańczania powierzchni po pracy. Stelaż natynkowy jest doskonałym rozwiązaniem gdy chcemy wykonać na przykład remont łazienki, ale pragniemy uniknąć kucia glazury.

Stelaż natynkowy jest rozwiązaniem bardzo estetycznym - cała instalacja zostaje przykryta specjalną osłoną, która ukryje przed wzrokiem wszelkie rury i przyłącza. Cały montaż ogranicza się zwykle do wykonania kilku otworów montażowych pod kołki, które przymocują stelaż do ściany. Dalej pozostaje już tylko montaż samej konstrukcji i podłączenie wody oraz rur odprowadzających ścieki.

Stelaż natynkowy może być idealną alternatywą dla konstrukcji podtynkowych w czasie renowacji lub modernizacji starych domów lub mieszkań. Tam gdzie kucie ścian jest niemożliwe lub utrudnione, taka konstrukcja jest prawdziwym wybawieniem - jej estetyka pozwala na urządzenie bardzo eleganckiej przestrzeni bez pozbywania się starych płytek lub pokrycia ścian. To także wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie w przypadku toalet w blokach z wielkiej płyty.

Radomir Buksza

Stelaż natynkowy do łazienki - niewymagający kucia ścian

Stelaż natynkowy do łazienki - niewymagający kucia ścian

System stelaży natynkowych (przyściennych) polecany jest przed wszystkim wtedy, gdy chcemy wykonać remont łazienki w ograniczonym zakresie - bez kucia glazury.

Wyposażenie łazienki: urządzenia na stelażach

Na podtynkowym lub natynkowym stelażu sanitarnym najczęściej wiesza się miskę ustępową, bidet lub umywalkę. Nie ma przy tym obawy, że urządzenie się urwie. Stelaże do miski i bidetu wytrzymują obciążenie nawet do 400 kg, a umywalki - do 100 kg.

Stelaż w wersji nietypowej

Montaż typowego stelaża sanitarnego, na którym zamocujemy wiszącą miskę ustępową, bidet czy umywalkę nie zawsze jest możliwy. Wówczas trzeba sięgnąć po nietypowe rozwiązania.

Zobacz wideo

Sedes wiszący zamiast stojącego

Sedes wiszący zamiast stojącego

zamocowania rur wodociągowych i kanalizacyjnych oraz ze śrubami, na których wiesza się konkretne urządzenie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów stelaży: - do miski ustępowej, bidetu, umywalki, baterii natynkowych oraz podtynkowych, do uchwytów dla niepełnosprawnych, pisuarów. Ale najczęściej

Baterie kąpielowe do różnych łazienek

Baterie wannowe różnią się od prysznicowych głównie tym, że mają wylewkę do napełniania wanny. Pozostałe elementy są w nich podobne. Wybór baterii - zarówno pod kątem wzornictwa, jak i miejsca montażu - jest ogromny. Baterie wannowe Ścienne. Najpopularniejsze są modele natynkowe, w których cała

Folia w płynie: wodoszczelne powierzchnie w łazience

Folia w płynie: wodoszczelne powierzchnie w łazience

elastycznego wypełniania spoin narażonych na stałe działanie wody. Silikony dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu bez trudu można dobrać barwę fugi. Fot. archiwum czytelnika Jak naprawić uszkodzoną wannę? Fot. Geberit Stelaż natynkowy do łazienki - niewymagający kucia ścian JW Jak oszczędzać

Najnowsze